Dr n. med. Jerzy Cholewiński

Dr n. med. Jerzy Cholewiński

Specjalista Chirurgii Urazowej i Ortopedii
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

Od ponad 20 lat oferuję pacjentom najnowocześniejsze i jednocześnie najbardziej bezpieczne metody leczenia, oparte na dowodach naukowych.

Moje główne obszary zainteresowań w ortopedii to:

  • artroskopia
  • endoprotezoplastyka dużych stawów
  • medycyna sportowa

Artroskopią zająłem się w końcu lat 90. Dzięki możliwościom edukacyjnym jakie pojawiły się wówczas przed lekarzami w Polsce mogłem uczestniczyć w licznych szkoleniach i stażach w czołowych ośrodkach artroskopowych na świecie. Zdobyte doświadczenia i umiejętności wykorzystałem lecząc pacjentów najnowocześniejszymi metodami operacyjnymi. Moje doświadczenie to kilka tysięcy zoperowanych artroskopowo pacjentów, z czego większość to zabiegi rekonstrukcyjne.

Moja aktywność naukowa i edukacyjna dotyczy głównie artroskopii i obejmuje wiele opublikowanych artykułów, liczne wystąpienia na kongresach i zjazdach naukowych. W 2015 roku wraz z grupą najlepszych specjalistów w dziedzinie artroskopii w Polsce założyliśmy Polskie Towarzystwo Artroskopowe, jedno z najbardziej prężnie działających towarzystw naukowych w Polsce, w którego zarządzie miałem zaszczyt zasiadać przez 2 kadencje. Zwieńczeniem mojej pracy była organizacja III Zjazdu PTA – największego w historii ortopedycznego kongresu naukowego w Polsce.

Od 2000 roku wykonuję zabiegi endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych. Od kilku lat także stawów ramiennych wykorzystując najnowsze technologie i implanty jakie są dostępne na rynku ortopedycznym.

Od 2009 roku kieruję Oddziałem Chirurgii Urazowej i Ortopedii w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach. W ciągu tego okresu, dzięki wspaniałemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek, którym mam zaszczyt kierować, oddział stał się jednym z wiodących ośrodków ortopedycznych na Śląsku.

Moim drugim miejscem pracy, z którym jestem związany od 2006 roku jest klinika Galen w Bieruniu – wiodący ośrodek medycy sportowej w Polsce, gdzie miałem zaszczyt operować czołowe gwiazdy polskiego sportu.